Milusie

Pandy bliźniaki przeprowadzone z USA do Chin nie chcą jeść chińskiego jedzenia - wolą amerykańskie krakersy

19 listopada 2016 12:51:25
Pandy bliźniaki przeprowadzone z USA do Chin nie chcą jeść chińskiego jedzenia - wolą amerykańskie krakersy Źródło:

Pierwsze pandy bliźniaki które urodziły się w Ameryce 5 listopada powróciły do rodzinnych Chin. Okazało się jednak, że napotkały problemy adaptacyjne.

Mei Lun i Mei Huan to siostry. U pand wielkich najczęściej mają miejsce ciąże pojedyncze, a w warunkach naturalnych jedno z młodych jest porzucane przez matkę, która nie jest w stanie zaopiekować się dwójką. Dlatego też bliźniaki które przeżyły w Ameryce były czymś niezwykłym.

Pandy mają 3 lata i ciężko im idzie przystosowywanie się do nowych warunków. Zwierzęta ciągle lepiej rozumieją język angielski niż chiński. Problemy mają także z przestawieniem się na nowy rodzaj jedzenia. Zamiast chińskiego chleba, preferują amerykańskie krakersy, którymi byłe karmione w ZOO w Atlancie.

Pandy są podobno tak uzależnione od krakersów, że nie jedzą nic innego, jeśli nie zostanie połączone z krakersami - ani bambusa, ani jabłek nie tkną bez krakersów. I chociaż jedna z pand zaczyna powoli przekonywać się do innego jedzenia, to druga nie potrafi jeść nic innego.

To dowód na to, jak bardzo uzależniające potrafi być amerykańskie jedzenie ;)

Filmik poniżej przedstawia pandy, gdy jeszcze mieszkały w ZOO w Atlancie.

Tagi: