Sport

Pierwszy nastoletni uchodźca, który zawyżył swój wiek! Skończył ze złamaną szczęką!

5 stycznia 2017 13:31:59
Pierwszy nastoletni uchodźca, który zawyżył swój wiek! Skończył ze złamaną szczęką! Źródło:

Po raz pierwszy chyba zdarzyło się aby uchodźca zawyżył swój wiek zamiast zaniżyć. Takie oszustwo skończyło się dla niego źle, a może być jeszcze gorzej.

O 16-letnim Mustafie wiadomo póki co tyle, że jest imigrantem z Afganistanu, a na co dzień mieszka w Niemczech w miejscowości Siegen. Pomimo młodego wieku, chłopak chciał zadebiutować w MMA. Niestety dla niego, w Niemczech zawodowe walki zakazane są dla nieletnich. Dlatego też Mustafa postanowił sfałszować swój wiek i na karcie badań wpisał datę urodzenia 15 października 1998, zamiast 2000. Oprócz tego podał jeszcze, że mieszka w Berlinie, aby trudniej było zweryfikować jego wersję.

Młody uchodźca ostatecznie został dopuszczony do walki na gali "We Love MMA" z Rosjaninem Rustamem Jusopowem, ale nie będzie miło wspominać swojego debiutu. Afgańczyk przegrał pojedynek i trafił do szpitala ze złamaną szczęką. To tam właśnie wyszło na jaw oszustwo młodzieńca. Po sprawdzeniu w oryginalnych dokumentach wyszło na jaw, że chłopak ma 16, a nie 18 lat. Teraz oprócz kontuzji, grozi mu również deportacja.

Tagi: