Sport

Wielkie osłabienie reprezentacji Polski. Największa gwiazda nie zagra na mistrzostwach świata

8 stycznia 2017 16:23:00
Wielkie osłabienie reprezentacji Polski. Największa gwiazda nie zagra na mistrzostwach świata Źródło:

Niestety potwierdził się czarny scenariusz, którego obawiali się kibice po meczu z Argentyną. Mariusz Jurkiewicz nabawił się poważnej kontuzji barku i nie będzie mógł grać podczas zbliżających się mistrzostw świata w piłce ręcznej.

Reprezentant Polski nabawił się urazu podczas ostatniego spotkania przed MŚ. Podczas meczu z Argentyną, 34-latek niefortunnie upadł na parkiet przy wyprowadzaniu akcji ofensywnej. Kontuzja okazała się na tyle poważna, że nasz zawodnik musiał opuścić plac gry.

Po spotkaniu, rzecznik prasowy Związku Piłki Ręcznej Jan Korczak-Mleczko poinformował, że Jurkiewicz poważnie uszkodził więzozrost barkowo-obojczykowy i nie wystąpi na mistrzostwach świata. Kapitan reprezentacji Polski będzie musiał pauzować przez około 3-4 miesiące.

Jest to kolejne duże osłabienie naszej kadry. Wcześniej kontuzjowani zostali między innymi Piotr Wyszomirski, Kamil Syprzak i Michał Jurecki. Oprócz tego karierę reprezentacyjną zakończyli tacy zawodnicy jak Sławomir Szmal, Krzysztof Lijewski, Bartosz Jurecki, Karol Bielecki oraz Adam Wiśniewski.

Mistrzostwa świata we Francji rozpoczną się 11 stycznia. Polacy zagrają w grupie z Francją, Brazylią, Norwegią, Rosją i Japonia.

Tagi: