Wiadomości

Lewaczka i weganka nie uzyskała szwajcarskiego paszportu, bo... wkurza mieszkańców

11 stycznia 2017 11:21:21
Lewaczka i weganka nie uzyskała szwajcarskiego paszportu, bo... wkurza mieszkańców Źródło: facebook

Lewicowa holenderska weganka i działaczka walcząca o prawa zwierząt, została pozbawiona szwajcarskiego paszportu, za bycie zbyt irytującą. Nancy Holten urodziła się w Holandii, ale od dziecka mieszkała w Szwajcarii, a jej dzieci są już szwajcarskimi obywatelami.

Kiedy kobieta sama postanowiła się starać o szwajcarski paszport, napotkała trudności ze strony lokalnej społeczności. Okoliczni mieszkańcy uznali, że nie szanuje ona szwajcarskiej tradycji, o czym miałyby świadczyć organizowane przez kobietę protesty przeciw używaniu dzwonków przez krowy. Nancy w swojej kampanii broniła krów przed nadmierną ilością decybeli, a jej postawa zirytowała Szwajcarów.

Holenderka występowała jawnie także przeciw innym tradycjom, takim jak wyścigi świń, polowania, a nawet przeciw dzwonom kościelnym. Urzędnicy przychylili się do zdania lokalnej społeczności i uznali, że osoba występująca jawnie i publicznie przeciw tradycjom szwajcarskim nie może zostać obywatelem tego kraju. Lokalna polityk - Tanja Suter, powiedziała, że Nancy nie respektuje tradycji i drażni mieszkańców, a więc nie zasługuje na szwajcarski paszport.

Uzyskanie szwajcarskiego paszportu jak widać nie jest łatwe, nie wystarczy mieszkać w kraju od lat, a nawet tam się urodzić. Dzieci a nawet wnuki imigrantów nie otrzymują obywatelstwa automatycznie. Dużo do powiedzenia ma także społeczeństwo, które jak widać może skutecznie sprawę zablokować.

Tagi: